Каталог

Лариса Бащук: «Мені завжди хотілося оформляти вишивку нестандартно!»

Про майстра Лариса
Профіль: Лариса
Прикро, що більшість сприймають це за хобі, і не вважають достойним заняттям, щоб, наприклад, не ходити в офіс з 9 до 18.
Сьогодні народне декоративне мистецтво, зокрема, вишивка, є важливим інструментом у донесенні та популяризації української ідеї. 
Лариса Бащук, майстер із Острогу, вишиває з дитячих років і знає, як подати одну із найпоширеніших технік рукоділля оригінально, поєднуючи традиції предків із новітнім баченням мистецтва. Відтак, авторські схеми Лариси отримують право на життя на красивих обкладинках для паспорту, жіночих косметичках, гаманцях, стильних клатчах, блокнотах, торбах в стилі етно, чохлах для гаджетів, а також на поверхнях цікавих елементів декору чи навіть розвиваючих іграшок. Ми не змогли оминути можливості поспілкуватися з Ларисою та  попросили майстриню розповісти про величні моменти творчості. 
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 2

 

З чого почалося ваше захоплення?  Скільки часу ви займаєтеся рукоділлям? Коли створили перший виріб?

Почалося, напевно, в 6 років, коли бабуся вперше дала до рук клаптик канви, голку з ниткою та показала, як вишивати хрестики «в стовпчик». Потім були невеличкі серветки, подушечки… дійшло навіть до рушників. А ось зайнятись прикладною вишивкою мене спонукало бажання мати вишиту сумку. Власне, цю першу сумку я створила влітку 2010 року і… подарувала сестрі. Бо тоді я захопилася винайденням нових фасонів і використанням вишивки в різноманітних формах.
 

Чому саме обрали техніку вишивання для своїх робіт? 

Мені завжди хотілося оформляти вишивку нестандартно, щоб вона мала не лише естетичне, а й практичне використання. Тепер я можу вишивати все, що мені подобається, не переживаючи, чи вистачить місця на стінах.
 

Які у вас були найоригінальніші замовлення? Що замовляють найчастіше?

Останнім часом набули популярності обкладинки з українською символікою за моїми авторськими схемами. Взагалі, обкладинка на паспорт – універсальний подарунок, адже паспорт є у всіх, і з розмірами теж не помилишся 
Щодо найоригінальніших… кожного разу, коли отримую цікаве замовлення, думаю, що воно найоригінальніше. З останнього - чоловік замовляв тематичну обкладинку на паспорт у подарунок для дружини-власниці туристичної агенції (довелося пофантазувати добряче). 
Ще у мене є дві постійні замовниці, які не дають розслаблятися. Всі їхні замовлення дуже креативні!
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 3
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 4
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 5
 

Сім’я та творчість. Як близькі сприймають ваше захоплення? Підтримують у всіх починаннях? 

З цим мені поталанило. Всі активно мене підтримують – бабусі допомагають з дітьми, сестрички – з креативом, чоловік - є найсуворішим критиком і водночас генератором нових ідей.
 

Звідки черпаєте ідеї на створення подібних речей? Що саме вас надихає? 

Не можу однозначно відповісти… напевно, все! Природа, мистецтво, музика… Звичайно, не можна забувати і про інтернет. Хоча я ніколи не роблю повторів, не те що чиїхось робіт, а навіть своїх. Всі ідеї – це синтез різноманітних образів.
 

Які поради можете дати початківцям у своїй галузі? На що варто звернути особливу увагу? А чого краще уникати?

Напевно, про це написані вже цілі трактати… Я й себе вважаю початківцем. Велике значення мають якісні матеріали та інструменти, але не менш важливими є комунікативні навички, манера спілкування з замовниками та потенційними клієнтами. І на перших порах, звичайно, реклама. Не варто розміщати роботи одразу на десятках ресурсів (навряд чи зможете дати всім раду), краще вибрати 2-3 найбільш підходящих і активно просуватись у цьому напрямку. І не бійтесь «шукати себе»!
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 6
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 7
 

Розкажіть про рукоділля у вашому місті. Що б вам хотілося змінити у ставленні людей до цієї справи?

Містечко у нас маленьке, провінційне, тому рукодільниці – кожна друга. Щоправда, прикро, що більшість сприймають це за хобі, і не вважають достойним заняттям, щоб, наприклад, не ходити в офіс з 9 до 18… А ще побудує думка, що «навіщо платити такі гроші? я й сама так можу!». Хоча зараз більшість рукодільниць нашого містечка захопилися вишивкою бісером, а традиційна вишивка хрестиком вважається надто нудною та кропіткою.
 

Скільки часу йде на виготовлення одного виробу? (Наприклад, якщо це чохол для телефону або вишита сумочка)? Як зробити так, аби ці вироби не втрачали свого вигляду з часом?

Час на виготовлення – дуже відносне поняття. Інколи чохол для телефону можна й за один день зробити, а часом це забирає 3-4 дні. А сумочка буває створюється місяцями. Натхнення – річ примхлива.
При дбайливому ставленні, бережному пранні в прохолодній воді та прасуванні (краще з відпарюванням) вироби радуватимуть своїх господарів досить довгий час. Незначні забруднення на клатчах з картонною основою (які не можна повністю намочувати) досить гарно виводяться за допомогою вологих серветок (особливо дитячих).
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 8
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 9
 

БЛІЦ: 

1. Улюблені кольори – жовтий, червоний.
2. Улюблені книги  - історичні романи.
3. Ваші переваги в музиці – класика, хорова музика, етно.
4. Улюблені фільми – дитячі фільми-казки.
5. Улюблений вислів – «Є бажання – є можливість, нема бажання – є причина».
6. Якби не було видів творчості, якими Ви займаєтеся зараз, чим би Ви захопилися?    - Напевно, більше присвячувала б часу музиці. 
7. Завжди мріяла опинитись у Франції.
8. Ідеальна жінка - це мама.
9. Із задоволенням би зустрілася з бабусиною братовою, яка чудово вишивала гладдю та плела гачком, але померла ще до мого народження. 
10. З упевненістю можу сказати, я трудоголік.
11. Запитання, яке б ви хотіли поставити наступному майстру.  
Чи маєте Ви власну кімнату для рукоділля (майстерню)? Як вона облаштована?  (якщо нема – то як би хотіли облаштувати?)
 
Аксесуари ручної роботи Вишивка Майстер фото 10
 
 
клатч Маків цвіт

клатч Маків цвіт

Готовий

Магазин: LaRisa

Майстер: Лариса

375 UAH
14.05.2016

Рекомендовані статті:

DIY: 7 крутих ідей різдвяного адвент календаря DIY: 7 крутих ідей різдвяного адвент календаря
DIY: 7 крутих ідей різдвяного адвент календаря
#календар# Різдво# адвент календар
Дивовижні сережки з квітами Дивовижні сережки з квітами
Дивовижні сережки з квітами
#сережки# вечірні сережки# прикраси# ручна робота# вечірня прикраса# прикраси# diy# майстер клас
DIY: Пов’язка на очі для сну DIY: Пов’язка на очі для сну
DIY: Пов’язка на очі для сну
#маска для сну# декор# аксесуар# пов’язка на очі# handmade подарунок
Свадебный торт Свадебный торт
Свадебный торт

Ідеї ​​для подарунків, добірки від редакторів, нові тренди — отримуйте на свою поштову скриньку.