Каталог

Коли папір оживає …

Про майстра Тетяна
Профіль: Тетяна
Пап'є-маше - це світ дитинства проникнення у казку, дивовижна безтурботність та щастя.  Можливо ви навіть не зчуєтесь, а це вже справа вашого життя.
І якщо раніше ви не помічали що поруч лежить шмат цього багатофункціонального матеріалу, радимо уважніше придивитися. Вироби у техніці пап’є-маше – захоплюючий казковий світ, створений вашими руками. І сьогоднішня наша героїня охоче про це розповість.  
Тетяна Молода -  талановита одеська художниця, викладач образотворчого мистецтва. Майстриня працює у різних техніках, але сьогодні хотіла б донести до усіх прихильників продукції handmade власну історію захоплення та цікавих експериментів з простими аркушами паперу. 
 
Вироби ручної роботи з паперу  фото 2
 
«Їх багато: живопис, і графіка, і іграшка-мотанка з трави та тканини, ну і звичайно пап'є-маше, - розповідає Тетяна про свої захоплення. - У роботі з технікою пап'є-маше все починалось з простого: яблучко, тарілочка, маска... Відкриття для мене цієї надзвичайно різнобарвної техніки відбулось  років вісім тому,  якось я вибирала у книжковому магазині  методичну літературу з мистецтва, хотілось щось нове знайти для занять з дітьми, адже я педагог ...Знайшла! Це була книга “Пап'е-маше для  початківців”, автор Галина Чаянова. Ілюстрації-фотографії у цій книзі такі милі, добрі, наче беруть за руку запрошуючи спробувати. Я  захопилась,  признатись, майже відразу спробувала, це було для мене новим. Зазвичай ми займались усім відомим пошаровим пап'є-маше, а ця техніка дещо інша - з паперової маси, щось подібне до глини лише з паперу. При висиханні таке пап'є-маше має дуже цікаву фактуру, вона дуже приємна на дотик і наче тепла. Коли пап'є-маше розписане -  воно подібне до каменю,  чи до кераміки, одним словом — диво, а береш у руки — легке мов пір'їнка». 
Прихильність до паперових іграшок Тетяна Олександрівна передала і своїм учням, які сьогодні і задоволенням виготовляють подібні вироби.   
«Збиралась просто інколи з вихованцями виконувати роботи у цій техніці, а захопилась й закохалась.  Пап'є-маше  має багато переваг — це дуже слухняний пластичний та ще й міцний матеріал, до того ж після висихання легкий», - пояснює майстриня. 
 
Вироби ручної роботи з паперу  фото 3
 
Паперові іграшки та декор-елементи сьогодні  справді набувають популярності і з великим задоволенням оселяються у домівках поціновувачів креативу. Щоб допомогти у збереженні гарного зовнішнього вигляду виробів з пап'є-маше Тетяна Молода радить  використовувати звичайний  акриловий лак, або ж палубний.  
Звичайно творча робота з пап'є-маше це ще й гарний подарунок, оскільки несе в собі позитивну добру енергетику. Так, у практиці Тетяни Олександрівни чимало цікавих «паперових проектів» - індивідуальних замовлень креативних клієнтів.  
«Несподіваним для мене було виготовлення голови - копілки натуральних розмірів, - розповідає майстриня про свої найоригінальніші замовлення. - То мала бути дуже «розумна голова».... Замовник вбачав її з відкритою черепною коробкою, а зверху - дірочка. Так що я ліпила голову і мозок.... звучить бентежно, якось навіть лякає та не дивлячись на це зміст був вдалим,  вийшла дуже цікава робота і замовник був задоволений. Хотілось спробувати себе у чомусь новому незвичному, такому що  і не прийшло можливо б у голову.... Часто у мене замовляють різноманітних котиків, а ще равликів, я  роблю таких кумедних, що везуть на спині різноманітну канцелярію. 
Вже кілька років поспіль  беру участь у «Вишиванковому фестивалі» м Одеси. Дуже цікавий фестиваль в плані обміну досвідом, проводяться майстер-класи та ярмарки. Цього року я проводила змішані  майстер-класи з пап'є-маше та виготовлення  трав'яних іграшок  — це такі домашні обереги: коники, пташки...».
 
Вироби ручної роботи з паперу  фото 4
 
Щиру підтримку у рукодільній справі майстриня отримує від найрідніших людей – сина і коханого чоловіка. Саме останній активно популяризує творчість дружини у мережі, створивши відео канал на You Tube.  
«Коли багато років живеш з творчою людиною, то  напевно і не дивуєшся, просто живеш, - ділиться думками Тетяна. -  Мій чоловік, я так думаю, звик, син у цьому народився, він іншого не бачив. Мої захоплення для них - це щось природнє і звичайне, вони все життя живуть у моїх фарбах. Моя сім'я  це моє натхнення, моя муза. Вони мене стимулюють, підштовхують до нових творчих знахідок. Мій канал на YouTube, започаткував чоловік, а я наповнюю його новим матеріалом.  Син  серйозно захоплюється футболом, і ми його підтримуємо і пишаємось його досягненнями». 
Якщо ж звертатися до історії образотворчого мистецтва, то тут  Тетяна особливо завдячує творчості однієї із найвідоміших українських художниць, представниці так званого «наївного мистецтва» Марії Приймаченко.  
«Моє натхнення? Я б сама хотіла знати звідкілля воно береться, - каже майстриня. -  Інколи щось прочитаю, побачу, почую і воно якось собі трансформується. Захоплююсь роботами Марії Приймаченко - вона мене надихає. Мені здається, що мій козлик... то від неї. Багато дитячих робіт виконанні під впливом творчості цієї талановитої української художниці.  Так що матиму сміливість сказати, що мої роботи і роботи моїх вихованців мають українську душу. В них вкладена любов до всього, що нас оточує. Пап'є-маше - це світ дитинства проникнення у казку, дивовижна безтурботність та щастя.  Можливо ви навіть не зчуєтесь, а це вже справа вашого життя». 
 
Вироби ручної роботи з паперу  фото 5
 
Вироби ручної роботи з паперу фото 6
 

БЛІЦ:

1. Улюблені кольори: Мої кольорові вподобання міняються періодами то охристий, то зелений, а зараз   жовто-блакитний. Мені здається, зараз у переважної кількості українців -  жовто-блакитний період.
2. Улюблені книги: Люблю читати книги  Мирослава Дочинця. Це  “Вічник”
3. Улюблена музика - музику слухаю різну, люблю рок, люблю класику. Музичні вподобання у мене, як і кольори, міняються періодами, зараз заполонили дуже цікаві дівчатка “ Dakh Daughters” а ще  “Даха Браха”, що десь на половину одне й теж ( маю на увазі особовий склад гуртів).
4. Улюблені фільми - ”Червона скрипка” “Ігри розуму”.
5. Улюблений вислів - “Якби я так годен, як не годен”. Мирослав Дочинець.
6. Якби не було видів творчості, якими ви займаєтесь, чим би ви захопились? - В дитинстві хотіла бути мореплавцем..
7. Завжди мріяла...покататись на дельтаплані, а ще хочу роздивитись морські глибини, а ще б поплавати з дельфінами.... одним словом і не скажеш, у світі стільки цікавого...
8. Ідеальтна жінка це....Не знаю. Людина має бути чуйною, доброзичливою і завжди має йти вперед до розвитку, до самопізнання і гармонії з оточуючими.
9. Із задоволенням пішла б ...на концерт  “ Dakh Daughters” і поспілкуватись з ними. У них така цікава музика, певно, і вони дуже цікаві.
10. З упевненістю можу сказати,  я — творча людина, сподіваюсь, художник.
 
Вироби ручної роботи з паперу  фото 7
 
14.05.2016

Рекомендовані статті:

15 кращих новорічних подарунків для неї 15 кращих новорічних подарунків для неї
15 кращих новорічних подарунків для неї
#подарунки на новий рік# що подарувати дівчині# що подарувати на новий рік# новорічні подарунки для неї# жіночі подарунки# хендмейд
В поисках себя В поисках себя
В поисках себя
#о себе# творчество# самоанализ# саморазвитие# счастье# мечта
6 правил вуличного стилю для чоловіків 6 правил вуличного стилю для чоловіків
6 правил вуличного стилю для чоловіків
#street-style# стрітстайл# вуличний одяг# вуличний стиль одягу# streetwear
Люди-ляльки: мініатюра Анни Тіде Люди-ляльки: мініатюра Анни Тіде
Люди-ляльки: мініатюра Анни Тіде
#Авторські ляльки# іграшки своїми руками# купити іграшки своїми руками# ляльки# хенд мейд# handmade# Анна Тіде

Ідеї ​​для подарунків, добірки від редакторів, нові тренди — отримуйте на свою поштову скриньку.