Каталог

Таємниці каміння від авторської майстерні «Злата»

Про майстра Злата
Профіль: Злата

Каміння здавна несе в собі таємничі знання, має свою силу та енергію. Воно може стати ваших найкращим другом, а може й принести нещастя. Але боятись не варто, адже сьогодні про всі секрети виготовлення авторських прикрас з натурального каміння нам розкаже власниця авторської майстерні «Злата» ‒ Альона Солодкіна. Вона професіонал своєї справи й точно знає як працювати з цим примхливим матеріалом.

А починалось все, до речі, дуже стрімко та барвисто: «Ще не так давно я всього лише захопилася створенням прикрас з натуральним камінням й мінералами для себе, своїх близьких і друзів. Почала мріяти про власну невеличку майстерню з виготовлення прикрас. А потім…

Потім були Тибет і Байкал, місця, наповнені неземною красою і силою, магією і таємничістю, і просто Життям у всіх його проявах. Саме там я вперше відчула, що камені ‒ це живі істоти, і взаємодіяти з ними треба саме як з живими, а не як з «дуже корисним інструментом», ‒ розповідає Альона. ‒ Всі гори книг, написаних сьогодні про властивості та характеристики каменів, які оточують нас у нашому житті, ніколи не дадуть нам відчути в камені живу істоту, організм, що існує одночасно в багатьох вимірах. Тільки торкнувшись його, злившись з ним в одне ціле, можна відчути велику силу великого скульптора ‒ матінки Природи, яка таїться в ньому; відчути Життя і багатовимірність нашого з вами існування, відчути потоки енергій, навчитися жити в мирі та гармонії зі своїм організмом, зовнішнім і внутрішнім світом».

 

«А сьогодні камені стали настільки невіддільною частиною мене, що я навіть не уявляю, як могла б займатись чимось іншим…».

 

2014426232515


 

 

Про вибір матеріалу

 

Альона багато разів задавала собі питання чим же ж так камені та мінерали приваблюють, манять до себе. І дійшла висновку, що, мабуть, тим, що вони не тільки живі істоти, яскраві й неповторні, багаті різноманітними кольорами та відтінками. За останні декілька років, як вона займається справою, остаточно переконалась, що камені приходять в життя саме тоді, коли ми найбільше їх потребуємо, навіть якщо і не завжди це визнаємо. І приходять саме ті, які найбільше потрібні. Це здебільшого і допомагає в роботі. «Для мене основна задача ‒ з’ясувати з клієнтами що сьогодні їм потрібно, враховуючи й дату народження, і риси характеру, і темперамент, і ті сфери життя, на які вони хочуть вплинути. А вже тоді, зовсім нескладно підібрати людині конкретні камені чи мінерали, які на багато років стануть друзями та помічниками, будуть дарувати любов і гармонію, силу та впевненість, радість або ж відчуття внутрішнього спокою, стануть найкращими талісманами та оберігатимуть від усіляких негараздів».

 

 

 

Про магію

 

Затамувавши подих уважно слухаю. Відчуваю себе маленькою дитиною, яка так мало знає про життя. «А в чому полягає магія каменів? ‒ зацікавлено питаю. ‒ Як вона проявляється? І чи правда, що, мовляв, є камені, які одним сприяють у всьому, а іншим можуть зашкодити?».

Альона посміхається та починає пояснювати: «Чесно скажу, спочатку я думала лише про майстерню і мені хотілось дарувати людям посмішку, приємні емоції, частинку свого тепла і любов. Але дуже швидко я зрозуміла, що робота з каменями та мінералами, принаймні в моєму випадку, не закінчується на створенні прикрас, а лише починається. Адже кожен камінь, кожен мінерал – це жива істота, яка так само живе, дихає, радіє життю і готова поділитись з нами своєю силою, енергією. Враження та емоції від різних каменів зовсім різні: тримаючи в руках одні ми відчуваємо гармонію і спокій, інші (наприклад, сердолік, деякі з агатів або ж червона яшма) наповнюють нас енергією або ж занурюють у наш внутрішній світ (лабрадор або чорний турмалін), тим самим допомагають нам зрозуміти себе і ті проблеми й незгоди, що не дають нам бути собою, бути щасливими (не важливо, чи це стосується особистого або ж ділового життя). Хтось із них допомагає нам зміцнити намір і довести свої справи до логічного завершення, хтось допомагає налагодити та стабілізувати фінансові потоки, а деякі з мінералів здатні активно впливати на роботу організму, очищуючи кров, налагоджуючи роботу внутрішніх органів та залоз, повертаючи можливість прожити життя здоровим та щасливим. Що ж це тоді, як не магія? Ось тому свій сайт я назвала саме «Магія каменів» і моя Майстерня ‒ це лише маленька частинка Цілого. На сторінках свого сайту я знайомлю читачів з історіями каменів, їх властивостями, допомагаю своїм клієнтам підібрати саме ті камені або мінерали, які найбільше їм потрібні».

 

20141216213017


 

 

  

Про перше замовлення

 

Над своїм першим замовленням треба було добряче помізкувати ‒ клієнтка хотіла сережки-вишеньки у стилі «Тіфані», тільки з натуральних каменів. Довелось довго шукати такий матеріал. І от одного літнього дня, перебираючи камінці в одному з магазинчиків, Альона побачила яскраві вишневі корали, такі, які шукала. Самі сережки були зібрані в той же вечір. А майбутній власниці прикраси так сподобались, що вона замовила ще й браслет в такому ж стилі.

 

 

 

Про вироби

 

Вони всі різні, кожний зі своєю невеличкою історією, настроєм та темпераментом. Одні – спокійні й класичні, чудово пасуватимуть до одягу на кожен день, інші – яскраві й грайливі, або ж ніжні й вишукані ‒ для завершення вечірнього образу. Це можуть бути сережки або браслет, каблучка чи кулон, кольє чи брошка. Все залежить від настрою і побажань замовників. «Але я кожного з них люблю, бо саме вони надають мені можливість дарувати людям світло, любов і красу, насолоджуватись неповторністю Природи. І ці почуття взаємні, вони кожний день радують мене, моїх близьких та клієнтів своїми яскравими кольорами, неймовірними переливами, маленькими та великими райдугами та сонячними промінчиками в серці кожного з них».

 

20150302112146


 

  

 

Скільки часу йде на виготовлення?

 

‒ Це творчий процес, і, якщо чесно, по-різному буває. Інколи клієнтка, звертаючись до мене, чітко знає, чого хоче, і тоді я тільки допомагаю остаточно визначитись із поєднанням каміння та фурнітурою, ну і, звісно ж, створюю самі прикраси за погодженим ескізом. Але найчастіше буває, що людина лише приблизно уявляє собі, що саме хоче. І тоді в ході розмови ми з нею з’ясовуємо якій меті мають служити прикраси, як часто вони будуть носитись. А потім починається сам процес Творіння. І в більшості випадків, починаючи свою роботу, навіть я не знаю, яким буде аксесуар. Я лише налаштовуюсь на людину і поєднуюсь з енергією каміння, при цьому повністю вимикаю логіку та аналіз. І тоді сережки, браслет або ж кольє ніби самі собою збираються, створюючи щось яскраве та цікаве. Тож, це може бути й декілька годин від замовлення і декілька днів.

 

1


 

  

 

Що ще окрім прикрас Ви виготовляєте?

 

‒ Якось вже так склалось, що цілком природнім продовженням моєї роботи з каменями та мінералами, їхніми обереговими властивостями, стало створення оберегів та талісманів для дому. Традиція прикрашати свій дім, свій побут не просто красивими дрібничками, а дієвими речами й малюнками походить з давніх часів, коли ще наші предки слов'яни розуміли всю важливість захисту від злих сил. У наш час знову особливо цінуються обереги для дітей і дому. Саме тому, окрім прикрас наші відвідувачі можуть знайти й обрати за своїм вподобанням ляльку-мотанку або ж Дідух.

Лялька-мотанка – це давня українська народна лялька, що символізує достаток, сімейний добробут, охороняє будинок від злих сил. Традиційно вона робиться без рис обличчя, щоб не було прив'язки до конкретної людини, або з намотаним на обличчя хрестом. Хрест символізує єдність горизонталі (земного) і вертикалі (небесного), жіночого і чоловічого начал, і підсилює магічну дію оберега.

Що ж до Дідуха, то він з давніх часів був сімейним оберегом. Це символ роду, врожаю, добробуту. Інколи його ще називають дід, дідочок, сніп-рай, коляда, колядник. Згідно з традиціями, дідух ‒ це останній обжинковий сніп. Його основні складові: овес, жито, пшениця, льон, мак та різні трави та сухоцвіти. Це символ доброго врожаю, миру і злагоди в родині.

 

IMG_2015-08-26_115851


 

  

 

Про колектив

 

В майстерні працює невеличка та дружня команда людей, і кожен займається тим, що вміє найкраще ‒ власниця створює прикраси та індивідуально підбирає каміння, чарівна майстриня Наталя виготовляє дивовижні дідухи й ляльки-мотанки, а адміністратор приймає замовлення та наповнює сайт і сторінки в соціальних мережах.

Перелік послуг не дуже великий, проте це, в першу чергу, пов'язано з невеликою кількістю «творчої родини» та прагненням надати клієнтам якісні послуги, створити гарний настрій та подарувати частинку тепла, радості й любові. Тож, передусім в асортименті вже готові прикраси та обереги для дому. Якщо ж людина не знайшла для себе прикрасу чи оберіг, але точно знає, якими вони мають бути або що стане найкращим подарунком, майстерня «Злата» з радістю запропонує виготовити авторську річ на замовлення. Ще можна зробити індивідуальний підбір каменів для дати народження, знака зодіаку або під інший запит клієнта, наприклад ‒ гармонізація відносин, розкриття сексуальності, залучення грошей, творчої самореалізації, магічних здібностей, очищення, здоров'я, розвиток інтуїції, рішучості та сміливості тощо…

 

 

 

Про найбільш незвичний та оригінальний аксесуар

 

Таким виробом став браслет для всіх чакр одночасно. Це достатньо складно, тому що, по-перше, підбирати каміння довелося дистанційно, оскільки замовниця знаходилась в іншому місті, а по-друге, деякі камені досить активні самі по собі й інколи можуть пригнічувати дію інших каменів-супутників. Це було водночас і складне і цікаве завдання.

 

IMG_2015-09-24_164538


 

  

 

Про попит

 

Найбільший попит мають сережки: на кожен день, на вечірку чи якийсь захід. Мабуть, це той аксесуар, без якого не обходиться жодна з красунь-замовниць.

 

 

 

Про вартість виробу

 

Як правило ціна залежить від каменів, які будуть використовуватись, від їхньої кількості та звісно ж, від металу та фурнітури. Тут має значення, чи дорогоцінний камінь чи напівдорогоцінний, наскільки він поширений, чи легко він видобувається та чи потребує складного, інколи навіть ювелірного шліфування та огранювання. Наприклад, вироби з рубінами, топазами чи навіть малахітами, звичайно ж, будуть дорожчими, ніж вироби з агатами, коралами чи сердоліком.

 

IMG_2015-10-28_125839


 

  

 

Про натхнення

 

Альона дуже любить подорожувати й тривалий час з командою однодумців багато їздила по рідній Україні, відкриваючи для себе її неперевершену красу, чарівну природу, неповторні й іноді унікальні місця. Полюбились також і гори, ‒ там відчуваєш що є справжнє в цьому світі, а на що не варто звертати увагу. І не важливо, рідні це українські Карпати, Кавказ, Тібет або ж далекий Байкал. Саме під час подорожей власниця майстерні наповнюється новими емоціями, враженнями, ідеями, що втілюються потім в її прикрасах.

 

 

 

Творчі плани

 

«Зараз ми активно готуємось до виставок та ярмарків, присвячених новорічним та різдвяним святам, а також до участі в одному творчому проекті разом із молодою та талановитою івент-компанією. А ще мені дуже хочеться, щоб моя справа й надалі приносила людям гармонію і любов, радість і посмішки, щоб мої нові друзі камені надалі допомагали іншим налагодити своє життя, знайти себе і свій шлях у цьому Житті, як свого часу допомогли й мені…».

12.12.2016

Рекомендовані статті:

Каміння, що сміється «на всі тридцять два» Каміння, що сміється «на всі тридцять два»
Каміння, що сміється «на всі тридцять два»
#Каміння# Hirotoshi Itoh# Хіротоші Іто# Японія# креатив
Майстер-клас: любов у стилі "wire wrap" Майстер-клас: любов у стилі "wire wrap"
Майстер-клас: любов у стилі "wire wrap"
#Прикраси ручної роботи# прикраси своїми руками# техніка wire wrap# wire wrap фото# прикраси з дроту# купити прикраси з дроту# кулон серце# мідний кулон# мідні прикраси# wrap jewelry
Как ухаживать и хранить бижутерию Как ухаживать и хранить бижутерию
Как ухаживать и хранить бижутерию
#уход за украшениями# хранение украшений
Must have ювелірних виробів у вашій скриньці для прикрас Must have ювелірних виробів у вашій скриньці для прикрас
Must have ювелірних виробів у вашій скриньці для прикрас
#прикраси# ювелірні вироби# підбірка прикрас# які прикраси обрати

Ідеї ​​для подарунків, добірки від редакторів, нові тренди — отримуйте на свою поштову скриньку.