Каталог
Повернутись до календаря
Подія перебуває на модерації

Виставка творів Марії Примаченко

Друзі! Із 3 вересня до 20 жовтня в Українське мистецтво ХХ ст. НМЛ ім. Андрея Шептицького триватиме виставка творів Марії Примаченко (1909-1997), яскравої представниці «наївного» мистецтва, Народної художниці України, лауреатки Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

 

В експозиції виставки представлено понад шістдесят робіт із приватної колекції (Київ) та зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, що репрезентують мистецький спадок 1960–1990-х років.

 

У творчості Марії Примаченко органічно поєдналися витоки українського живописного та поетичного фольклору. Художниця, спираючись на неперервність традицій і досвід кількох поколінь народних митців, виробила свій мистецький стиль, у межах якого – нескінченні варіанти декоративних, орнаментальних і жанрових композицій. Послідовно утверджуючи невичерпну віру в добро, любов до всього прекрасного, вона створила власний світ образів і символів – органічний сплав нового й традиційного. В основі творчого методу мисткині превалюють дитяча безпосередність і простота відображення, дивна фантазія і незглибима народна мудрість.

 

Завдяки своєму таланту і копіткій щоденній праці Марія Примаченко досягла світового визнання та посіла одне з найпочесніших місць серед визначних майстрів «наївного» малярства поряд із Анрі Руссо, Ніко Піросмані, Іваном Генераличем, Никифором Дровняком.

 

Чекаємо всіх охочих до 20 жовтня

(Відкриття виставки - 3 вересня о 16.00)

в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького

Львів, вул. М. Драгоманова, 42


Найближчі події