Каталог

Багатокультурність бренду ETHNICA

Усі грані Ніки Шмельової, творця бренду ETHNICA, у новому інтерв’ю на порталі zrk.in.ua. Поговоримо про культури народів світу, декор та розпис контурами.


 

Коротка довідка: Ніка Шмельова: фотограф, ілюстратор, графічний дизайнер і мандрівник. Кілька років тому почала декорувати предмети інтер’єру в техніці контурного розпису. Малює в етнічному стилі.

 

 

Перший етап. Народження ідеї

 

«Мій дід і батько — художники-архітектори, і в домі завжди було багато замальовок із фрагментами орнаментів, книг про архітектуру, мистецтво. У дитинстві я дуже любила їх розглядати, пізніше стала перемальовувати, — розповідає Ніка. — Так поступово народжувалося моє захоплення символікою і древньою культурою народів світу. Пізніше я працювала в агентстві зовнішньої реклами, дизайн-студіях, IT. Паралельно вивчала різні техніки самостійного декору. Потім стала прикрашати старі речі, розписувати все, що під руку попадеться, і викладати в тематичних спільнотах в інтернеті. Там же з’явилися перші замовлення, я стала потихеньку виходити на платформи інтернет-магазинів і замислюватися про створення власного бренду».

 

podnos_georgia2_1000


Зізнається, що найважчим було піти з основної роботи, що приносила постійний дохід, і повністю зосередитися на малюванні. Довелося вчитися поєднувати, а значить — відмовитися від звичних речей, зустрічей і поїздок, щоби використовувати час із користю.

 

 

Перший успіх

 

«Я намалювала татові в подарунок тацю з грузинським орнаментом, дуже серйозно вивчивши тематику, використовувала елементи давньої церкви в Грузії. Фотографії, як зазвичай, виклала в інтернеті. Піднос раптово розійшовся по рунету й до мене повалили замовлення на копії. Тоді я дійсно відчула інтерес людей до моїх виробів і такого стилю».

 

jungle3


 

 

Техніка

 

Працює Ніка в стилі розпису контурами (контуром називають акрилову фарбу в тюбику з тонким носиком).У такий спосіб, ними можна малювати без допоміжних інструментів, пензлів і палітри. Спочатку такий точковий розпис створювався для вітражного розпису по склу та кераміці, але зараз його повсюдно використовують для будь-яких поверхонь. Лінії й точки виходять об’ємними, і річ загалом виглядає теж об’ємно, до того ж дуже приємно на дотик.

 

mehendi-vase1


 

 

Виріб

 

Як основа використовується глазурована кераміка, дерево, метал, скло. Для розпису — емалі, акрилові контури і фарби.

«Мої вироби показують культуру різних народів. Індійські, східні арабески, кельтські вузли, яскраві африканські й мексиканські візерунки, і квіткові мотиви».

 

sun_moon2-900


  

«Більшість моїх робіт — це східні орнаменти. Вони виходять самі собою, можу малювати їх нескінченно. Геометричні й симетричні мотиви складніше створювати, і я часто беру наявні елементи з книг і фотографій».

Бренд ETHNICA представляє все, що може прикрасити інтер’єр. Є вази, шкатулки, підноси, свічники, дерев’яні та скляні панно. Останній проект Ніки — це зрізи дерева, розписані в індійському стилі, як підставки для страв або квіткових горщиків.

 

podnos_elf1_1000


 

 

Робоча атмосфера

 

«В основному це великий стіл у моїй київській квартирі, однак, півроку я живу і працюю на Філіппінах. Там кожного разу винаймаю різне житло, але в основному це будинок із просторою світлою терасою, де дуже зручно і приємно працювати. Мінус у тому, що всі матеріали доводиться возити із собою».

 

 

Натхнення й хобі

 

Музою для Ніки може слугувати що завгодно: красивий світанок, після якого народжується нова ідея, або симпатичний інтер’єр бістро, до якого в процесі кавування придумується нова деталь.

Друга пристрасть і робота — спорт і туризм. «Я займаюся кайт-серфінгом (завдяки йому й потрапила на Філіппіни), йогою, сплавами на каяку. Так що вільного часу в загальному розумінні особливо й немає, усе присвячую улюбленим справам :)».

 

vasa_greece900-1


 

 

Як правильно доглядати за виробами?

 

— Мої роботи надійно закріплені лаком і зроблені з використанням стійких матеріалів. Вони розраховані на довге життя, тому достатньо буде просто протирати від пилу.

 

 

Від чого залежить ціна на річ?

 

— Дуже багато залежить від розміру виробу, адже це передбачає більшу кількість витраченого на розпис часу. На ціноутворення впливають також витрати на сировину, матеріали та інші необхідні речі. Та й сама по собі ручна робота не може коштувати дешево, потрібно розуміти, що на її створення йде досить багато часу й сил.

 

1000-1


 

 

Творчі плани?

 

— Звичайно, мрію про власну велику і світлу майстерню. Хочеться розвивати handmade індустрію в Україні, тому зараз я формую лінію доступних товарів для наших співвітчизників. Ще багато різних окремих проектів, про які поки рано говорити, можу тільки натякнути, що це новий і дуже цікавий для мене напрям — розпис стін у київських кафе. Також у планах давати більше майстер-класів і співпрацювати з виставками.

amphora900-2


 

17.03.2017

Рекомендовані статті:

Обережно, мурахи у чашці! Обережно, мурахи у чашці!
Обережно, мурахи у чашці!
#Посуд# купити посуд# посуд своїми руками# креативний посуд# Золоті руки# вінтаж# вінтажний посуд# купити чашку# купити чайник# креатив
Мереживна кераміка: нетипові будні американської медсестри Мереживна кераміка: нетипові будні американської медсестри
Мереживна кераміка: нетипові будні американської медсестри
#Кераміка# посуд# посуд своїми руками# посуд ручної роботи# купити посуд ручної роботи
Порцелянові калюжі Livia Marin Порцелянові калюжі Livia Marin
Порцелянові калюжі Livia Marin
#Порцеляна# порцеляновий посуд# купити посуд# посуд ручної роботи# купити чашку
Розбиту чашку вже не склеїш? Розбиту чашку вже не склеїш?
Розбиту чашку вже не склеїш?
#Посуд# посуд своїми руками# скульптури з посуду# посуд ручної роботи# посуд фото# креативний посуд# оригінальний посуд# ложки# вилки# столові прибори

Ідеї ​​для подарунків, добірки від редакторів, нові тренди — отримуйте на свою поштову скриньку.