Каталог
Повернутись до календаря
Подія перебуває на модерації

Виставка-підсумок конкурсу сучасної витинанки «Крафторій-2018»

 

 

Прес-реліз

 

Виставка-підсумок конкурсу сучасної витинанки

«Крафторій-2018»

5 – 25 листопада 2018 р.

Відкриття – 5 листопада о 17:30

 

Місце проведення: ІІІ поверх Центру Української Культури та Мистецтва,

м. Київ, вул. Хорива, 19-В, тел. (044) 425-12-64,  (044) 425-12-66.

Організатори: Марина Ващенко та Ілля Нестеров

(засновники творчої колаборації Hota Ruta, м. Київ).

За підтримки Центру Української Культури та Мистецтва.

 

Виставка-конкурс «Крафторій-2018» – унікальний проект, що представить на широкий загал мистецтво сучасної української витинанки.

До експозиції увійшли роботи митців з різних регіонів України (Київ, Львів, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ніжин), що використовують техніку витинанки. Це різнопланові твори, що показують розмаїття сучасних вирішень витинанки: від традиційних симетричних творів в стилі народного примітивізму, до сучасних робіт. Окрім цього, в позаконкурсному форматі представлені роботи засновників творчого об'єднання «Hota Ruta» Марини Ващенко та Іллі Нестерова.

Перед учасниками виставки-конкурсу був вільний вибір тематики, стилістики, колориту. Розглядалась власне витинанка та експериментальні пошуки з менш відомою технікою «вириванки».

Серед відібраних робіт – твори різних за віком та за досвідом художників. Поміж представлених на конкурс витинанок, в одних відчувається досвід авторів у галузі монументально-декоративного розпису та книжкової ілюстрації, інші тяжіють до народної стилістики, присутній вплив давніх наївних витинанок.                                                                                                                                                                              

Особливістю конкурсу є відсутність журі як такого. Його роль вичерпується на етапі відбору творів, а далі вибір переможця підпадає під відповідальність самих учасників, адже саме вони, голосуючи один за одного(за свою особу заборонено), визначатимуть, кому ж дістанеться перше місце! Сам формат конкурсу ґрунтується на принципі конкуренції та, водночас, взаємопідтримки.

Відвідувачі переконаються, наскільки різною може бути витинанка, та який тривалий шлях від ужиткової функції – прикрашання житла,

до сьогоднішніх арт-об’єктів – було пройдено!

До зустрічі, вхід вільний!

 

Час роботи виставкових залів: Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва: Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал).

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по

 е-mail: olga.muz@dolesko.com.

 

 


Найближчі події